Endüstriyel Dağcılık Yöntemiyle Cam Silmenin Avantajları

Yükseklerde çalışmak ya da erişimi zor alanlarda çalışma söz konusu olduğunda endüstriyel dağcılık (iple erişim) bugün dünyada kullanılan en güvenli ve en verimli yöntemdir.

Yüksek binalarda dış cephe cam temizliği dendiğinde cam silmenin bir çok yöntemi vardır. Sepetli vinç ile cam silme, mıknatıslı cam silme ve cephe temizleme makinaları (monoray, askılı ve asma sistemler) gibi geleneksel yöntemler karşımıza çıkan başlıca seçeneklerdir.

Gelin şimdi endüstriyel dağcılık (iple erişim) yöntemiyle cam silmenin geleneksel yöntemlere göre üstünlüğüne göz atalım.

GELENEKSEL CAM SİLME ÇÖZÜMLERİ

1-İş Makinesi Maliyetleri

Teknik personel bulundurma zorunluluğu, yıllık periyodik bakım maliyetleri, akredite kuruluşlarca tamir edilmesi gerekliliği, haftalık kontroller ve olay raporlarının tutulması gerekliliği şirketlere hem operasyonel süreçler hem de direkt sorumluluklar getirmektedir.

2-İş Gücü Maliyetleri

Hem çalışanı sayınızı azaltıp hem de maliyet tasarrufu yapmak üzere kullanacağınız tedarikçiler farklı tedarikçilerle eş güdüm ve uyum içinde çalışmak zorunda kalacağı için verimlilikleri azalacak. Bunun dışında artan çalışan sayısı daha fazla karışıklık ve operasyonel süreç demektir.

3-Acil Durum Kurtarma Maliyetleri

Yüksekte yapılan her çalışma için bir acil durum eylem planınızın olması gerekir. İnsan düşmesi tipindeki kazaların %34,6’sı geleneksel sistemlerde yaşanmaktır. Olası iş kazalarında personeli yüksekten kurtaracak ekibi de hazır bulundurmanız gerekir. Bütün bunlarda daha fazla süreç ve maliyet demektir.


ENDÜSTRİYEL DAĞCILIK İLE CAM SİLME ÇÖZÜMLERİ

Endüstriyel dağcılık yöntemiyle cam temizliği sayesinde iş makinelerine olan ihtiyacınızı ortadan kaldırıyoruz. Tek bir tedarikçiyle verimliliğinizi arttırıyoruz. Her endüstriyel dağcı aynı zamanda acil durum kurtarma uzmanı olduğu için daha az çalışan ve tedarikçiyle operasyonel verimliliğinizi arttırarak sorunlarınızı ekonomik çözümler getiriyoruz.

Yüksekteki kirli işlerinizi bize bırakın. Hemen bizimle iletişime geçin.