Profesyonel Kaya Düşürme

Kaya Düşürme ve Temizliği

Profesyonel Dağcı Kaya Düşürme

Kaya düşürme, şev temizliği ve kaya kırımı gibi zorlu görevler, geleneksel yöntemlerle çözülemeyen alanlarda, özellikle de yüksek ve erişilemeyen bölgelerde büyük bir zorluk oluşturabilir. Ancak, profesyonel dağcılarımız bu zorlu görevleri üstlenerek, etkili ve güvenli çözümler sunmaktadır.

Şehirlerin coğrafi yapısının yanı sıra iklim değişikliği, son yıllarda daha belirgin hale gelen bir gerçeklik olarak karşımıza çıkmaktadır. Artan yağışlar kaya düşmesi ve erozyon risklerini arttırmaktadır.

Kaya düşmeleri, yaşamları tehlikeye attığı gibi binalara, alt yapıya ve ulaşım yollarına da zarar verebilir. Tüm bu riskler uzun vadeli maddi kayıplara sebep olabileceği gibi yaşamı zorlaştırabilir.

Yamaçlarda bulunan serbest kayaların düşürülmesi, kontrollü kaya bloğu temizliği yapılması, duraysız kaya kütlelerin yeniden şekillendirilmesi yüksek risk ve tehlike içeren bir çalışmadır. Yamaçta askıda kalan ve düşme riski olan blokların profesyonel endüstriyel dağcılar tarafından temizlenmesi gerekmektedir. Kaya bloklarının, kaya kütlesinden ayrılarak düşme hareketinin başladığı ilk bölümden, düşme hareketinin sonlandığı yuvarlama bölümüne kadar güvenlik önlemlerinin alındıktan sonra iple erişim uzmanları yamaçta yukarıdan aşağıya doğru levye, kriko, hava yastığı ve kaya kırıcı ekipmanlarla birlikte kayaları kontrollü bir şekilde düşürür.

Güvenlik, iple erişim çalışmalarının merkezinde yer alır. Uzmanlarımız, uluslararası sertifikasyonlara sahip olmalarının yanı sıra yine uluslararası güvenlik standartlarına uygun ekipmanlar kullanarak işlerini büyük bir hassasiyetle gerçekleştirirler. Bu da hem çalışanların güvenliğini sağlar hem de çevre üzerinde olumsuz etkileri en aza indirir.

ALPYILDIZI her yıl yüzbinlerce metrekarelik kaya ve şev temizliği çalışması gerçekleştirmektedir. Yerden metrelerce yüksekte yapılan bu iş için işin uzmanlarından faydalanın ve hemen bizi arayın.