Çelik Halka Ağ

Demiryolu lKarayolu lHidro Elektrik Santralleri (HES ve Regülatör) lMimari Yapılar l Madenler lÖren Yerleri

Çelik Halka Ağ Nedir?

 

Çelik halka ağ, şev koruma ürünleri ve yamaç kaplama sistemleri arasında kaya örtüleme için en yüksek dayanıma sahip malzemedir. Yüksek kapasiteli kaplama sağlayan çelik halka ay aynı zamanda dinamik yüklere karşı esnelik de gösterir.

Yüksek mukavemetli bir örtüleme uygulaması olan çelik halka ağlar kaya düşmesini azaltmayla birlikte yüzey stabilizasyonu sağlamak amacıyla kullanılabilecek en güçlü şev konsolidasyonu ürünüdür.

Ring Net adıyla da bilinen çelik halka ağlar aynı zamanda kaya bariyerinde de sistem elamanı olarak kullanılmaktadır.

 

Çelik Halka Ağ Özellikleri

 

Yüksek gerilimli çelik tellerin örülerek ya da bir kaç noktadan klips halka şeklinden birleştirilmesiyle oluşturulur. Bu çelik halkalar daha sonra zincir bir ağ şeklinde birleştirilerek panel haline getirilir. Ring netler çok yönlü gerilme yapısı ve mekanik durabiliteleri sayesinde darbeye karşı mükemmel bir direnç sergiler.

Çelik halka ağlarda 1 halka çağı en az 300mm olarak üretilir.  Çelik halka ağ ise en fazla 397kN/m çekme mukavemeti gösterir. 

Çelik halka ağlar (Ring Net), sabit ve sağlam yük taşıma ve yük kapasitesi için dört ya da altı bitişik çelik halka ile birbirine bağlanır. Risk analizlerine göre istenilen çekme mukavemeti ve enerji sönümleme ihtiyaçlarına göre çelik halka ağ panelleri siparişe özel üretilir.

Halka ağ panellerini birleştirilmesi, uygulaması, bakımı ve onarımı alternatiflerine göre kolaydır. Beton yapılara karşı en az %30-%50 arasında maliyet tasarrufu sağlar.

Çelik halka ağlar galvaniz kaplama özellikleri sayesinde korozyon ve paslanmaya karşı dayanıklıdır. Uzun dönemli kullanım ömrü sunmaktadır. Üstelik çevre dostudur.

 

Çelik Halka Ağ Ring Net

 

Çelik Halka Ağ Nerede Kullanılır?

 

Çelik halka ağlar (Ring Net) pasif sistem uygulamalarıdır. Pasif sistemler ise, yüzeysel olarak ana kaya kütlesinden kopan parçaların yüzey boyunca hareketini kısıtlayarak şevin alt kısmının düşme olayından etkilenmesini minimize etmek ve daha güvenli olmasını sağlamak amacıyla kullanılan sistemlerdir.

Çelik halka ağı diğer kaya örtüleme uygulamalarından ayıran yanı potansiyel düşme tehlikesi olan büyük kaya bloklarının olduğu yerlerde kullanılması en etkin ürün olmasıdır. 

Çelik halka ağlar aynı zamanda çelik ağ ürünleri ile bütünleşik olarak da kullanılarak. Daha küçük boyutlardaki kaya ve taş düşmeleri de önlenmiş olur. 

Hemen bizi arayın veya iletişime geçin.

Daha

Çevreci

Daha az iş makinesi ihtiyacı yaratarak karbon ayak izinizi azaltıyoruz. Çevreci
ürünlerle gezegeni koruyor, ekolojik çözümler sunarak Dünyamızı iyileştiriyoruz.