Dış Cephe Temizlik Firmaları

Türkiye’de temizlik alışkanlıkları ile ilgili 18 şehirde yapılan bir araştırmada ev camlarının ayda 1 kez temizlendiği tespit ediliyor. Profesyonel cam temizliği hizmeti gereken alanlarda ise camlar 15 ayda 1 temizleniyor. Cam temizliği ne kadar aralıkla yapılmalı? Dış çevre koşulları ve camın yapısına göre yılda 3-4 kez temizlenmesi gerekmektedir.

Ticari ve konut alanında dış cephe cam temizliğini sık sık yaptırmanın getirdiği bazı avantajlar bulunmaktadır. İşte bunlardan birkaçı:

3 müşteriden 2’si dışardan bakınca yeterince temiz görünmeyen bir mağazaya geri dönmeyeceklerini belirtti.

Karşılanmamış temizlik ihtiyacı nedeniyle rakip mağazayı tercih eden müşterilerin %93’ü bir mağazanın iyi görünmesi halinde oraya geri döneceğini belirtiyor. Hiç fena değil.

Dış cephenin iyi göründüğü durumlarda içeri davet edilen müşterilerin %80’inin mağazaya ya da binaya girmeye istekli olduğu görünüyor.

Gayrimenkul satışlarında potansiyel müşterilerin %74’ü gayrimenkul dışardan nasıl göründüğüne önem veriyor. Kirli bir dış cephenin neredeyse hiç şansı yok. Tabi bedava değilse.

Çevresel ve şehirsel etkiler düzenli temizlik ve bakım yapılmayan dış cephenin ömrünü neredeyse yarı yarıya azaltıyor. Bu da orta vade de yeniden inşaat ve büyük masraflar demek.

Peki ticari ve konut alanlarında cam ve kompozit temizliğinin fiyatı ya da maliyeti nedir? Bütün bunlar yapıya göre değişmekle birlikte bir ipucu olarak şöyle diyebiliriz. Ödediğiniz 1 aylık aidatın %20’sine camlarınız temizlenebiliyor. Gözünüzün önünde her gün gördüğünüz camlar için 1 aylık aidatınızın %20’sine değmez mi?

Dış cephe temizlik firmalarını aramanıza gerek yok. Kirli işlerinize bize bırakın.

Daha detaylı bilgi ve sorularınız için hemen bizimle iletişime geçin.